OXY Olea ozon mast 15 ml

OXY Olea ozonizovaný olivový olej (ozon / ozonová mast), přírodní ozonová kosmetika pro všechny typy kůže. Spojuje prokázané dezinfekční účinky ozonu a vynikající vlastnosti panenského olivového oleje pro pokožku. Přispívá k přirozené kráse a regeneraci pleti.

Skladem
Kód: 01
Značka: OXY Olea
115 Kč
Kategorie: Produkty
Záruka: 3 roky

OXY Olea ozonizovaný olivový olej (ozon / ozonová mast) vzniká úplným nasycením extra panenského olivového oleje vysokou koncentrací ozonu vyrobeného v ozonovém generátoru z téměř čistého kyslíku (>92 %). Ozonová mast je bohatá na ozonidy a peroxidy. Snadno se roztírá a vstřebává. Zachovává si jedinečné vlastnosti panenského olivového oleje lisovaného za studena. Olivový olej je přírodní zdroj antioxidantů, koenzymů, minerálů (Ca, Fe, K, Mg, Na) a vitaminů (E a K).

Ozonová mast přispívá k okysličení buněk pokožky a její regeneraci. Zmírňuje podráždění pokožky po pobytu na slunci. Zabraňuje úniku vody z pokožky, účinně ji hydratuje a tím je vhodná pro suché pokožky na patách a chodidlech. Je vhodná k masáži zhmožděných svalů a jizev po operaci.

Pro ozonovou kosmetiku je charakteristická vůně po ozonu, kterou cítíte např. při svařování elektrickým obloukem, u kopírovacích strojů, při používání horského slunce nebo v přírodě po letní bouřce. Tato vůně není na závadu.

Použitý olivový olej splňuje požadavky "Normy kvality pro léčiva a jejich složky v Evropě" (Ph. Eur.). Technologické komponenty jsou běžně používané ve stomatologii.

Více informací najdete v menu na úvodní stránce e-shopu na stránce "O produktech" .

 

Ingredients (INCI): Ozonated Olive Oil / Ozonizovaný olivový olej

  

Dávkování a použití

Ozonová mast OXY Olea ozonizovaný olivový olej je určena k aplikaci na pokožku. Naneste mast v tenké vrstvě na  pokožku dle potřeby. Vetřete mírně do neporušené pokožky 1 až 4x denně. Je vhodné na noc ošetřené místo zakrýt (ponožka, rukavička, obvaz), aby nedošlo k rychlému setření masti. Při styku s pokožkou mast taje, proto se dobře a rychle vstřebává. Mast začíná pozvolna měnit svoji konsistenci zhruba při teplotách nad 28oC.

Pro aplikaci v okolí očí, intimních míst a pro kosmetické a sportovní masáže je vhodné užívat zředěné roztoky masti OXY Olea a libovolného rostlinného oleje. Ředění masti OXY Olea pro aplikaci v okolí očí doporučujeme okolo 3-10% OXY Olea. Pro ostatní případy je individuální dle citlivosti pokožky (25-50 % OXY Olea).

 

Skladování - trvanlivost

 • Neotevřený obal: Dokáže vydržet až 36 měsíců při uchování v suchu, temnu a chladu do 12 oC
 • Po 1. otevření obalu: Vydrží 6 měsíců při uchování v suchu, temnu a chladu do 25 oC

 

Upozornění

 • Nevhodné pro děti do 3 let. Pozření masti není nebezpečné, skladujte ho mimo dosah dětí
 • Bez zředění (viz "Dávkování a použití") neaplikovat v okolí očí a intimních míst
 • Mast obsahuje malé množství volného ozonu (molekuly ozonu, u kterých nedošlo k chemické reakci se složkami oleje, ale pouze k fyzikální absorpci, rozpuštění). Toto množství volného ozonu v masti se postupně snižuje rozpadem na kyslík nebo dodatečnou chemickou reakcí se zbytky oleje v masti. Díky této vlastnosti má mast charakteristickou vůni po ozonu. Nejedná se o závadu.
 • Mast může narušit některé materiály velmi citlivé na ozon (například gumové)

 

Legislativa

Kosmetický přípravek OXY Olea splňuje aktuální platnou legislativu EU pro kosmetiku - Nařízení EP a Rady (ES) č. 1223/2009. Potřebná dokumentace byla zpracována s pomocí certifikované autority CPSR-EU Experts s.r.o.. Kromě jiného zejména:

 • Schválené označení výrobku (etiketa)
 • Registrace výrobce, odpovědné osoby a přípravku na portálu kosmetických přípravků CPNP, ref.č. 4246710
 • Zpráva o bezpečnosti kosmetického přípravku (ZBKP)
 • Bezpečnostní list k přípravku (BL or in English language MSDS = Material Safety Data Sheet)
 • Informační dokumentace k přípravku (IDP or in English language PIF = Product Information File)

 

Zpět do obchodu