O produktech

Popis kosmetického přípravku OXY Olea ozonizovaný olivový olej

 

Co je OXY Olea - ozonizovaný olivový olej

Jedná se o čistý přírodní kosmetický přípravek. Obsahuje extra panenský (virgin) olivový olej lisovaný za studena, který splňuje požadavky European Pharmacopoeia (Ph. Eur.) = Normy kvality pro léčiva a jejich složky v Evropě. Tento olej je při výrobě produktu sycen směsí čistého kyslíku (>95%) a ozonu až do stavu úplného ztuhnutí (mast). Koncentrátor kyslíku a generátor ozonu jsou medicínské kvality běžně užívané ve stomatologii.

Ozon se při sycení váže primárně na dvojné vazby uhlíku nenasycených mastných kyselin obsažených v oleji. Míra nasycení olivového oleje ozonem je v podstatě míra využití těchto dvojných vazeb ozonem. Plně nasycený olivový olej má téměř všechny dvojné vazby uhlíku navázány s molekulami ozonu. Výsledkem této reakce jsou ozonidy (https://cs.wikipedia.org/wiki/Ozonidy), které dočasně "uvězní" nestabilní molekuly ozonu a "bioperoxidy" (aktivní kyslík), které jsou hlavním zdrojem kyslíku a energie pro pokožku.

Větší nasycení olivového oleje ozonem prodlužuje trvanlivost produktu a tím dobu využitelnosti bioaktvních látek obsažených v olivovém oleji. Z tohoto důvodu je nejlepší úplné nasycení ozonem, kdy se olivový olej změní na tuhou ozonovou mast. Rostlinné oleje lisované za studena v kombinaci s ozonem jsou výjímečné pro kosmetiku a dermatologii. Ozonová mast si zachovává minerály (draslík, vápník, železo a sodík), vitamíny (E a K) a koenzymy obsažené v použitém olivovém oleji. Množství absorbovaného ozonu určuje množství cenných ozonidů a peroxidů v masti. Toto je v podstatě jediný parametr kvality plně ozonizovaného rostlinného oleje. Mnoho výrobců tento parametr uvádí jako nejlepší díky svému jedinečnému know-how. Určující je kvalita olivového oleje na vstupu a částečně i způsob ozonizace.

Pravidelně ověřuji množství absorbovaného ozonu vážením před a po ozonizaci. OXY Olea ozonizovaný olej dosahuje horní hranice uváděné  v dostupných zdrojích na netu pro olivový olej (160 g na 1 kg oleje).

Je dobré mít na paměti, že cenné ozonidy se rozpadají působením světla a teploty (>70oC) a tím degraduje prospěšné působení ozonizovaného olivoveho oleje na pokožku. Požadavky na skladování jsou uvedeny níže.

Více informací o ozonové masti najdete v odstavci níže ("Ozonová mast ve světě a u nás ...") spolu s vysvětlením,  proč nemohu v současnosti výjimečné vlastnosti ozonové masti vázat k popisu a použití svého produktu OXY Olea ozonizovaný olej. 

Zatím nabízím zajímavý odkaz (anglicky) z University Alda Mora v Bari, Itálie, na stažení pdf dokumentu: Ozonicon.pdf . K tomu ještě druhý uvedený níže v části nazvané Studie a výzkum.

Postupně budu vybrané odkazy doplňovat na stránku "Odkazy".

 

Ingredients (INCI): Ozonated Olive Oil

  

Dávkování a použití

OXY Olea ozonizovaný olivový olej - ozonová mast - je určena k aplikaci na pokožku. Naneste mast v tenké vrstvě na  pokožku dle potřeby. Vetřete mírně do neporušené pokožky 1 až 4x denně. Je vhodné na noc ošetřené místo zakrýt (ponožka, rukavička, obvaz), aby nedošlo k rychlému setření masti. Při styku s pokožkou mast taje, proto se dobře a rychle vstřebává. Mast začíná pozvolna měnit svoji konsistenci zhruba při teplotách nad 28oC. Tato změna nemá vliv na účinky masti. Není vhodné mast vystavovat opakovaně delší dobu vyšší teplotě než 25 oC.

Stručný přehled vlastností ozonové masti, uváděných v mnoha zdrojích na internetu, jsem pro Vás shrnul  ZDE .

Pro aplikaci na citlivou pokožku, v okolí očí a pro kosmetické a sportovní masáže je vhodné užívat zředěné roztoky masti OXY Olea a libovolného rostlinného oleje. Ředění masti OXY Olea pro aplikaci v okolí očí doporučujeme okolo 3-10% OXY Olea. Pro ostatní případy je ředění individuální dle citlivosti pokožky (25-100 % OXY Olea). Při ředění s jiným olejem vhodné medicínské kvality je možné OXY Olea mast zahřát až do tekutého stavu (okolo 35 oC) a důkladně promíchat s přidávaným olejem.

 

Balení OXY Olea: 

V současnosti je k dispozici balení 15, 50 a 100 ml, které průběžne doplňuji na sklad k okamžitému dodání po objednávce.

Nabízím také výrobu balení 1 000 ml, ale ta je závislá na dohodě, není skladem. V případě zájmu mne kontaktujte.

 

Skladování - trvanlivost

  • Neotevřený obal: Dokáže vydržet až 36 měsíců při uchování v suchu, temnu a chladu do 12 oC
  • Po 1. otevření obalu: Vydrží 6 měsíců při uchování v suchu, temnu a chladu do 25 oC

 

  Upozornění

  • Nevhodné pro děti do 3 let. Pozření masti není nebezpečné, skladujte ho mimo dosah dětí
  • Bez zředění (viz "Dávkování a použití") neaplikovat v okolí očí a intimních míst
  • Mast obsahuje malé množství volného ozonu (molekuly ozonu, u kterých nedošlo k chemické reakci se složkami oleje, ale pouze k fyzikální absorpci, rozpuštění). Množství volného ozonu v masti se postupně časem snižuje dodatečnými chemickými reakcemi (ozonidy, peroxidy). Díky této vlastnosti má mast charakteristickou vůni po ozonu. Nejedná se o závadu, ale naopak o výhodu.
  • Mast může narušit některé materiály velmi citlivé na ozon (například gumové)

 

Legislativa

Kosmetický přípravek OXY Olea splňuje všechny platné legislativní povinnosti EU pro Evropský trh:

  • Registrace (notifikace) výrobce, odpovědné osoby a přípravku do evropského portálu (SAAS, ECAS a CPNP)
  • Posouzení bezpečnosti kosmetického přípravku (ZBKP)
  • Bezpečnostní list k přípravku (BL or in English language MSDS = Material Safety Data Sheet)
  • Informační dokumentace k přípravku (IDP or in English language PIF = Product Information File)

 

 Výrobce:

Lucie Drtinová, Komenského 4442, 430 03 Chomutov

Výroba probíhá v naší provozovně - více informací ZDE

Odpovědný zástupce (Generalní plná moc): Ing Richard Filipi, Alešova 5812, 430 03 Chomutov

E-mail: oxyolea@gmail.com

 

  

Více informací o ozonizovaném olivovém oleji - ozonové masti

 

Historie ozonizovaného olivového oleje

Tento jedinečný kosmetický přípravek, ozonizovaný olivový olej, má svoji historii, která sahá až do roku 1900. Tehdy, krátce po patentování svého prvního generátoru ozonu, začal Nikola Tesla prodávat lékařům ozonizovaný olivový olej. Tesla vytvořil svůj ozonizovaný olej probubláváním ozónu čistým olivovým olejem v přítomnosti magnetického pole po dobu osmi týdnů (kyslíkový koncentrátor v té době neexistoval a koncentrace vyrobeného O3 byla nízká). V roce 1904 se ozonizovaný olivový olej začal objevovat v lékařské praxi a literatuře a byl ceněný jako vynikající prostředek na dezinfekci a hojení zranění pokožky. Tehdejší dostupné technologie neumožnily větší míru sycení ozonem a dosažená skladovací doba byla krátká a popularita tohoto prostředku poklesla. V současné době je tento problém vyřešen a obliba ozonové masti se vrací.

U nás se využití ozonu v medicíně, rehabilitaci a kosmetice jako první, od roku 1990, věnoval MUDr Milan Veselý. Nejprve mnoho let ve svém  Středisku reflexní terapie. V současnosti  poskytuje své služby a předává zkušenosti v sportovně rehabilitačním centru "RECUPERA - Resort Blue Orange", v Praze - Letňanech (www.recupera.cz). Napsal dvě publikace o využití ozonu pro zdraví a je autor ucelené kosmetické řady No. 300.
Více o doktoru Veselém na jeho webu www.vesely-ozon.cz

 

 Proč právě olivový olej

Olivový olej je nejběžnějším olejem na trhu. Obsahuje vysoké procento nenasycených mastných kyselin, které dokážou při ozonizaci navázat molekuly ozonu (uvedeno výše) a přemění olej na snadno použitelnou mast. Ta se při aplikaci na pokožku velice dobře vstřebává a dopraví cenný kyslík a jiné komponenty ozonizovaného olivového oleje buňkám pokožky a tím ji regeneruje a chrání. Ozonidy a peroxidy v masti se dostávají snadno do pokožky, kde působí jako antioxidant.

Celkově má ​​ozonizovaný olivový olej příjemno vůni (i když ne pro každého ...). Ozonizovaný olivový olej je vhodný pro pravidelnou péči o všechny typy pokožky včetně dětí (od 3 let). Je také vhodný jako masážní přípravek pro sportovce.

 

Studie a výzkum

Zhruba od roku 2010 se na internetu objevuje stále více volně dostupných výsledků studií a výzkumů o ozonizaci olivového oleje. Jedním z příkladů je výzkum realizovaný na Technologické Universitě v Lodži a publikovaný v časopise Molecules v roce 2021 (volume 26, issue 11). Kromě publikace v uvedeném časopise jsou popis výzkumu a jeho výsledky volně dostupné na internetu (anglická verze):

https://www.mdpi.com/1420-3049/26/11/3074?type=check_update&version=1

Případný zájemce může využít volně dostupné překladače na internetu pro hrubý překlad do požadovaného jazyka.

 

Ozonová mast ve světě a u nás ...

Ozonizovaný olivový olej - ozonová mast -  je v EU buď legalizovaná (Itálie, Španělsko a Portugalsko) nebo alespoň uznávaná (není zakázaná). Totéž je i mimo EU. Je tedy možné dohledat na internetu mnoho informací o ozonoterapii a účincích ozonizovaného olivového oleje. Všechny pozitivní výsledky výzkumů a testů jsou však nepřenosné pro komerční využití. Je potřeba znovu a znovu draze prokazovat již mnohokrát prokázané.

Zatím nemám finanční prostředky na nákladný a zdlouhavý proces registrace svoji ozonové masti jako léčivý přípravek. Podle platné legislativy ČR, ani případná registrace ozonové masti jako biocid nestačí na inzerci léčivých a zdravotních účinků ozonové masti. Biocid neznamená lék. Léčivý přípravek je nutné registrovat u Státního ústavu pro kontrolu léčiv nebo u Evropske lékové agentury ... 

Přístup k informacím má v dnešní době kdo chce a svůj rozum jistě také ...

Stručný přehled vlastností ozonové masti, uváděných v mnoha zdrojích na internetu, jsem pro Vás shrnul  ZDE .

Odkaz na veřejně dostupný zdroj o legalizaci ozonvé terapie ve světě (aktualizace 2024):

https://worldpopulationreview.com/country-rankings/ozone-therapy-legal-countries

Tam, kde ozonová terapie není legalizovaná je většinou uznávaná = tolerovaná = není zakázaná = není podporovaná zdravotními pojišťovnami.

 

Zde uvedené informace, včetně odkazů,  nemají v žádném případě za cíl publikovat či inzerovat  medicínské a/nebo zdravotní vlastnosti kosmetického přípravku OXY Olea ozonizovaný olivový olej.

Zpět do obchodu