Ozonizovaný olivový olej - ozonová mast - více informací

(jak to vidí, popisují a užívají jinde ve světě ....)

 

 Úvod

Ozonoterapie, včetně ozonizovaného olivového oleje, je v zemích EU buď legalizovaná (Itálie, Španělsko a Portugalsko) nebo alespoň uznávaná (není zakázaná). Totéž je i mimo EU. Na internetu je možné snadno vyhledat mnoho informací o účincích ozonizovaného olivového oleje. Legislativa ČR a praxe našich kontrolních orgánů posuzuje všechny pozitivní výsledky výzkumů a testů (stejného produktu) jako nepřenosné pro komerční využití. Vždy požadují znovu a znovu draze prokazovat již mnohokrát prokázané. V případě ozonizovaného olivového oleje (ozonové masti) by logicky stačilo potvrdit jedinou proměnnou výroby a to kvalitu (specifikaci) vstupní suroviny, olivového oleje, aby byl v souladu s již prokázanými testy.
Legislativa EU (pro kosmetiku a farmacii) chrání spotřebitele / pacienty, což je správné. Je však smutný fakt, že tím v podstatě vytvořila prostor pouze pro "giganty" kosmetického a farmaceutického průmyslu. To co je již prokázáno, zdokumentováno a publikováno musí být pro komerční využití opětovně nákladně prokazováno, včetně klinických testů. Zajímavé je, že informace z amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA = Food and Drug Administration) se citují v EU téměř jako "zákon" bez potřeby prokazování ... Drobní výrobci nemají šanci tuto legislativní (finanční) bariéru překonat. "Giganti" kosmetiky a farmacie mají k dispozici obrovské prostředky, kterými mohou překonat veškeré překážky ...

 

Proč to vše uvádím

Ozonizovaný olivový olej (dále jen ozonová mast) a jeho účinky jsou známé již od doby Nikola Tesly, který ho první vyrobil ... Od té doby byly nesčetněkrát prokázány a zdokumentovány všechny jeho úžasné účinky pro pokožku. Ne jen kosmetické, ale i léčivé. Přes toto všechno stále platí, že pokud chci publikovat léčivé, desinfekční a jiné zdravotní účinky u mnou vyrobené ozonové masti, tak musím projít výše uvedeným registračním (dokazovacím) procesem, včetně klinických testů (mnohokrát provedených a publikovaných ...) na jehož konci by možná byla ozonová mast registrována jako lečivý přípravek. Pokud ne, tak mohu publikovat pouze účinky kosmetického přípravku na pokožku (žádné léčivé, hojivé, desinfekční, protiplísňové či antibakteriální účinky ...).

Vše co lze legálně publikovat o kosmetickém přípravku, OXY Olea ozonizovaný olivový olej, je uvedeno na webu našeho e-shopu www.oxyolea.cz, v menu na stránce "O produktech", kde jsou odkazy na publikované článkům z vědeckého, univerzitního prostředí, v zemích EU (Itálie a Polsko). Postupně budu doplňovat zajímavé odkazy na stránku "Odkazy" (v menu na titulní strance e-shopu).

Tento dokument zde nepublikuji jako popis produktu OXY Olea ozonizovaný olivový olej, ale pouze jako odkaz na více informací o ozonizovaném olivovém oleji, které jsou publikovány a lze je vyhledat pomocí prohlížečů na internetu. Jazykovou barieru publikací snadno překonáte pomocí volně dostupných překladačů textu na internetu (např. Google překladač).

 

Stručný přehled a překlad informací o ozonizovaném olivovém oleji volně dostupných na internetu

Péče o pokožku při poškození nebo jako prevence

Ozonová mast má silné dezinfekční a hojivé účinky. Pomáhá lépe hojit a scelovat rány s menší tvorbou jizvy, ulevuje při namožení svalů, poranění kloubů a má blahodárný vliv na pokožku při výskytu vrásek, strií, akné a celulitidy, protože vypíná pokožku.
Uplatnění najde především u diabetiků, jejichž těžko hojitelné rány vyžadují speciální a šetrnou péči.
Používání ozonové dezinfekční masti funguje jednak jako prevence, ale také jako prostředek při odstranění potíží s pokožkou v situacích, kdy jiné masti nepomáhají.

Kdy je vhodné použít
• na celulitidu, vrásky, strie a akné s infekčními projevy
• na silně porušenou, znečištěnou a zánětlivou pokožku, ekzémy a vyrážky
• kožní infekce a dermatické projevy pokožky
• drobná poranění či infikované rány u diabetiků
• nehojící se rány po operaci ozáření či chemoterapii
• proti plísním na nehtech obzvláště na nohách
• lidi se sníženou imunitou včetně AIDS
• vhodné také na okolí bércových vředů, píštělí apod.
• na popáleniny a solární ekzém
• při poranění kloubů či zhmoždění svalů
• při bodnutí hmyzem nebo klíštětem
• na herpes, hemoroidy či drobné varixy
• lubrikant a na všechny záněty nebo poranění intimních míst
• prevence infekce kolem zavedených cévek, drenů, katetrů, zevních fixací i jako prevence proleženin
• na záněty a zubní kazy (stomatologie)
• hluboce hydratuje suchou pokožku

Používání

Nežádoucí účinky nebyly pozorovány. Při výskytu jakýchkoliv problémů přerušte aplikaci a poraďte se s lékařem. Ozonová mast je vhodná i pro ošetření zvířat.

 Ozonovou mast uchovávejte v suchu, chladu a temnu. Ideálně v teplém období v lednici, jelikož bod tání masti je okolo 30°C. Mast si zachovává svoje přednosti po dobu mnoha let. Doporučená doba použití je 3 roky. I když pozření krému není nebezpečné, skladujte ho mimo dosah dětí.

Ozonovou mast mazejte v tenké vrstvě na postižené místo. Jemně vetřete do neporušené pokožky 1 až 4x denně. Rány převazujte 1x za 24 hodin. Při styku s pokožkou mast taje, proto se dobře a rychle vstřebává. Mast svými antiseptickými vlastnostmi zajišťuje sterilní krytí.

Každý ozonizovaný olivový olej - ozonová mast - má velice výraznou a nezaměnitelnou ostrou vůni. Nejedná se o závadu.

 

 

Zde uvedené informace, včetně odkazů,  nemají v žádném případě za cíl publikovat či inzerovat  medicínské, zdravotní nebo léčivé účinky kosmetického přípravku OXY Olea ozonizovaný olivový olej.

 

 

Zpět do obchodu